KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 7143366
nr 714 3366
Tore Kumlien
(1904-1976), Sverige
Pasteller, 8 st Monogramssignerade TK, (Tore Kumlien), diverse
Tore Kumlien, svensk bildkonstnär född 1904, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
650 kr
måndag 12 september 2011
kl 18:57:32
300 kr
500 kr
600 kr